תיאור כללי של העסק: לימוד איכותי את שפת הערבית מדוברת.
מרכז حِوار שיח הוקם בשנת 2015 על ידי מאיה פרנקפורטר, יזמית חברתית ודורון בראשי, מורה לערבית מדוברת ומפתח תכניות לימוד. לדורון יש ניסיון של יותר מעשור בהוראת הערבית במסגרות ממסדיות ופרטיות, בהוראה בקבוצות ובהוראה פרטנית. כמו כן, דורון עסק בפיתוח תכניות לימוד ובהעברתן, הן בלימוד פרונטלי בכיתה והן בשטח. החלטנו לצאת לדרך עצמאית, מתוך רצון להנגיש את לימוד השפה הערבית לקהלים רחבים ככל האפשר. אנו מאמינים שידיעת השפה הערבית הינה חיונית בישראל בכלל ובירושלים בפרט, על אוכלוסייתה המגוונת. עד היום לימדנו ערבית בקרב קבוצות מאורגנות במקומות עבודה, בתי ספר, סטודנטים, עסקים וכן יחידים בשכונות שונות בירושלים וסביבתה. הקורסים מועברים מרמת מתחילים, שאין להם שום רקע בשפה ועד למתקדמים, שכבר יודעים לדבר, לקרוא ולכתוב.

חומרי הלימוד שאנו משתמשים בהם בקורסים הם ייחודיים ופותחו על ידינו. הם כתובים בערבית בלבד ולא בתעתיק (ערבית בכתב עברי) מתוך התפיסה שכיום, בעידן הרשתות החברתיות, הערבית המדוברת משמשת גם בכתיבה. בנוסף, אנחנו מקיימים סיורים לימודיים לירדן, כדי לצאת עם הערבית מכיתת הלימוד אל השטח.

מה שאני אוהב/ת בשכונה: אנחנו אוהבים בשכונה את מגוון התושבים, חילונים, דתיים, משפחות צעירות ואוכלוסיה מבוגרת, ילידי ישראל ועולים ממגוון ארצות. כמו כן, הקרבה של השכונה לבית צפאפא מזמנת מפגשים עם השפה והתרבות הערבית, ביום יום.

איך אני יכולה לתרום לעסקים אחרים? אני אוהבת להמליץ על עסקים בשכונה למכרים וחברות, סביב אירועים או צרכים יומיומיים.

שם בעלי העסק: דורון בראשי ומאיה פרנקפורטר.
כתובת בעלי העסק: בני בתירא 15 א', ירושלים.
טלפון: 050-3220973.
אתר אינטרנט: www.hiwarsiach.co.il
דוא"ל: maya@hiwarsiach.co.il
פייסבוק: حِوار שיח – ערבית מדוברת, שפה ותרבות
אינסטגרם: @hiwarsiach